Turhan Mühendislik Kimdir ?

1981 yılından bu yana ürünleriyle Türkiye pazarında bulunan Panasonic, %100 Japon sermayeli bir şirket olarak Panasonic Elektronik Satış A.Ş. resmi adıyla Türkiye ofisinin kuruluşunu ve ticari sicil işlemlerini 2009 Haziran ayı sonunda tamamlamış ve ticari faaliyetlerine 20 Ocak 2010 itibarıyla başlamıştır. Panasonic Türkiye’nin genel müdürlük görevini Ahmet Telatar yürütmektedir.

Tüm Panasonic ürünleri ülkeye Panasonic Türkiye üzerinden giriş yapmaktadır. Bunun başlıca nedeni, tüketicisiyle el ele ilerlemeyi ilke edinmiş bir marka olan Panasonic’in Türk tüketicisinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde kavrayıp uygun çözümler sunabilme arzusudur. Bu doğrultuda direkt olarak ve birden fazla distribütör aracılığı ile gerek yerli gerekse yabancı elektronik zincir marketler ile çalışmaktadır.

Kuruluşunun ilk döneminde organizasyon yapısı ve hizmet ağları bakımından kuvvetli bir temel inşa eden Panasonic Türkiye üstün kaliteli Panasonic ürünlerini Türk tüketicilerine ulaştırma ve söz konusu ürünler için destek verme misyonuyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Tüm dünyada ürün gamının genişliğiyle tanınan Panasonic, ilk etapta tüketici elektroniği kategorisindeki ürünlerini ve B2B çözümlerini Türkiye pazarına getirmiş, ileriki yıllarda Avrupa’daki ürün gamının genişliğini yakalama adına önemli yol kat etmiştir. Halihazırda Türkiye’de satışa sunulmuş olan televizyon grubunda, VIERA markasıyla her ihtiyaca yanıt verebilen geniş bir ürün gamı mevcuttur. VIERA markası, Panasonic’in yeni nesil televizyon teknolojisinin geldiği son nokta olan NeoPlasma’dan 3D formatına ve “bir televizyondan çok daha fazlası” konsepti altında tasarlanan Smart VIERA TV’ye dek pek çok farklı çözüm sunmaktadır. Panasonic Micro Four Thirds teknolojisi ve Japonya’da üretilen LEICA lens kalitesiyle öne çıkan Panasonic LUMIX fotoğraf makineleri ise fotoğraf makinesinin farklı işlevlerini aynı anda optimize edebilme yeteneğine sahip olan Akıllı Otomatik (iA) özelliği, SLR cihazların sunduğu profesyonel görüntü kalitesini kompakt tasarımlarda sunma becerisi ve lens çeşitliliği ile kullanıcı dostu teknolojilerde fark yaratmaktadır. Panasonic video kameralar ise Panasonic’in Avrupa’da sektör lideri olduğu optik görüntüleme sabitleme konusundaki ileri çözümleriyle öne çıkmaktadır. AV kategorisinde yer alan ve gelişmiş ev sineması sistemlerinden alanında çığır açan 3D Blu-ray oynatıcılara dek geniş bir çeşitlilik sergileyen ürünler ise Panasonic’in ses, görüntü ve görüntü işleme teknolojilerinde ulaştığı son noktayı temsil etmektedir.

Panasonic’in VIERA televizyonlardan Lumix fotoğraf makinelerine, video kameralardan, Home AV ürünlerine, klimalardan enerji çözümlerine kadar tüm ürünleri “akıllılık” esasına dayanmaktadır. Panasonic’in ELUGA Akıllı Telefonu tüketicilerin evlerindeki diğer elektronik cihazlarla etkileşime geçecek şekilde tasarlanmış olup 103 gramlık ağırlığıyla Avrupa'daki en hafif Android akıllı telefonlardan biridir ve su geçirmezdir. Panasonic, kuruluşunun 100. yıldönümü olan 2018’de elektronik sektörünün 1 numaralı çevreci inovasyon şirketi olmayı hedeflemektedir. Panasonic’in çevre sorumluluğuna dair belirlediği hedefler bu nedenle oldukça kapsamlıdır. Panasonic Türkiye yerel bazda bu vaatlerin uygulanması için çalışmaktadır ve geçtiğimiz yıl içerisinde, Avrupa çapında uygulanan “Kids School – Eco Learning” programını Türkiye’de “Okulumuz Yeşil!” adıyla başlatmıştır. Bu program aracılığıyla 2013 yılına kadar Türkiye’de toplamda 17.000 öğrenciye çevreyi ve gezegenin korunma yollarını öğretmiş olmayı hedeflemektedir.

© Copyright 2013 | Tüm Hakları Saklıdır. Hedef Bilişim Teknolojileri